Dursun Ali Erzincanlı
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dursun Ali Erzincanlı

Dursun Ali Erzincanlı Fan Sitesi

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En son konular
» Esselamun Aleykum
Pardus İşletim Sistemi Icon_minitimePaz Tem. 18, 2010 10:06 am tarafından H.kübra

» nerdesiniz!.......
Pardus İşletim Sistemi Icon_minitimePtsi Mart 15, 2010 1:03 pm tarafından yemliha

» Mesut Şimşek-Sevdim/Tarsus Kutlu Doğum Proğramı
Pardus İşletim Sistemi Icon_minitimePerş. Mart 04, 2010 9:06 pm tarafından yemliha

» D/inlermisiniz / Farid Farjad
Pardus İşletim Sistemi Icon_minitimePerş. Mart 04, 2010 9:04 pm tarafından yemliha

» yaptığınız animasyon resim isyan ederse
Pardus İşletim Sistemi Icon_minitimePerş. Mart 04, 2010 5:45 pm tarafından yemliha

» Bilgisayarınız kapandıktan sonra ikonların savaşı
Pardus İşletim Sistemi Icon_minitimePerş. Mart 04, 2010 5:42 pm tarafından yemliha

» Bilgisayarınıza çok mu kızdınız??
Pardus İşletim Sistemi Icon_minitimePerş. Mart 04, 2010 5:39 pm tarafından yemliha

» denge sağlama
Pardus İşletim Sistemi Icon_minitimePerş. Mart 04, 2010 5:11 pm tarafından yemliha

» Adanali Farkı
Pardus İşletim Sistemi Icon_minitimePerş. Mart 04, 2010 5:09 pm tarafından yemliha

En iyi yollayıcılar
yemliha
Pardus İşletim Sistemi Vote_lcapPardus İşletim Sistemi Voting_barPardus İşletim Sistemi Vote_rcap 
Reyhan
Pardus İşletim Sistemi Vote_lcapPardus İşletim Sistemi Voting_barPardus İşletim Sistemi Vote_rcap 
H.kübra
Ashame
mehtap1996
FATMA TUL ZEHRA
esra
kubRa-NUR
naqehan
Kimler hatta?
Toplam 1 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 1 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 102 kişi C.tesi Tem. 29, 2017 11:52 am tarihinde online oldu.

Pardus İşletim Sistemi

YazarMesaj
Ashame
Admin
Ashame

Pardus İşletim Sistemi Empty
MesajKonu: Pardus İşletim Sistemi   Pardus İşletim Sistemi Icon_minitimePtsi Şub. 15, 2010 11:37 am

Pardus, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Ulusal Elektronik ve Kriptoloji Araştırma Enstitüsü (UEKAE) bünyesinde yürütülen Ulusal Dağıtım projesi kapsamında geliştirilmiş, Linux temelli, ulusal işletim sistemidir.
Pardus, sadece işletim sistemi olarak adlandırılan temel bilgisayar programından ibaret değil. Bir bilgisayarda olması gereken ve iş yaparken kullanılacak pek çok özgür yazılım da Pardus'un içinde yer alıyor. Bunlar arasında "Firefox" Internet tarayıcısı, "openoffice.org" ofis paketi en bilinenleri. ‘’openoffice.org’’ ofis paketinin benzerleri piyasada 400-500 dolara varan fiyatlarla satılıyor. Pardus'ta ayrıca İnternet araçlarından oyunlara, çokluortam oynatıcılarından kişisel bilgi yöneticilerine kadar bir masaüstü kullanıcısının tüm ihtiyaçlarına cevap verebilecek onlarca ücretsiz program bulunuyor.
Kısacası Pardus, özgür olması, bir bilgisayarda kullanılan her türlü yazılımı sunması, virüs gibi zararlı programlara doğuştan bağışıklığı olması, Türkçe desteğini eksiksiz vermesi, kullanım kolaylığı ve bizzat Türk bilgisayar uzmanlarınca Türkiye'de geliştirilmesi nedeniyle benzerlerinden çok farklı bir işletim sistemi olarak öne çıkıyor.
Pardus altyapısı, mevcut Linux dağıtımlarından ve rakip diğer işletim sistemlerinden daha kolay kurulabilecek ve kullanılabilecek şekilde görev temelli ve insan merkezli bir yaklaşımla tasarlanmış, maksimum esneklik ve performansı bir arada sunabilecek modüler bir yapıda oluşturulmuştur. Pardus Genel Kamu Lisansı (GPL) ile özgürce dağıtılmakta ve kullanılmaktadır.

İncelemek isterseniz web sitesi için tıklayın.
http://dursunalierzincanli.yetkinforum.com

Pardus İşletim Sistemi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Gözyaşı Sistemi Bozukluları